ASP x SHM - 2/2 smrt je možná jen dalším začátkem

17. června 2017 v 13:12 | Kitsune
"Také bych chtěla přivítat nového člena našeho sboru. Jamese Siriuse Pottera, který nastoupí na místo učitele Létání na koštěti a také rozhodčího Famfrpálových utkání," ředitelka McGonagalová měla svůj obvyklý proslov k profesorům na schůzi před zahájením školního roku. Všichni napjatě poslouchali, jen dva lidé nevnímali okolní dění.
Iris Solomonová se změnila. Už nebyla tou přísnou učitelkou lektvarů. Nyní působila spíše jako tělo bez duše. Vše vykonávala mechanicky. Nebyl nikdo, kdo by si té změny nevšiml. Její oči byly prázdné. První rok po Scorpiusově a Albusově smrti byly doplněny zarudnutím a slanými stopami po slzách. Nyní už byly jen prázdné. Podle závěti byla poslední žijící dědic bohatství Malfoyů. Nechtěla to, peníze věnovala Sv. Mungovi a pár výzkumným projektům v oblasti Lékouzelnictví. Sídlo Malfoyů přenechala Ministerstvu kouzel. Sama se přestěhovala do menšího domku daleko od civilizace.
James Sirius Potter pozoroval svou někdejší profesorku lektvarů a nedokázal uvěřit, že se tohle stalo z ženy, kterou vždy tolik provokoval porušováním řádu. Nechával si udělovat školní tresty. Svým způsobem, se tak snažil v jejích očích zviditelnit. No, a když nedokážete oslnit intelektem, začnete dělat naschvály. Jeho někdejší platonická láska nyní seděla přímo naproti němu a vypadala, že vůbec netuší, co se kolem ní děje. Pohled na tu sochu, by zneklidnil snad každého.
Poté, co zemřel jeho bratr, změnil se život od základů. Slavný chlapec, který zůstal naživu a porazil lorda Voldemorta, nebyl již nikdy spatřen ve střízlivém stavu, Ginny Potterová nacházela zalíbení ve vztazích na jednu noc. Po pár měsících se rozvedli. Harryho Pottera už přes dva roky nikdo nespatřil a Ginny si založila novou rodinu. Jeho sestra Lily v tomtéž roce ukončila studium v Bradavicích a utekla z domova. Našla si práci a byt někde na severu Ameriky a žije se jí celkem dobře. Je jediná s kým udržuje nějaký kontakt. Přestože je rodina milovala, nezapadali už do vzorce "Albus Severus Potter je minulost, nikdy neexistoval. Nic z toho se nestalo." Ani jeden nechtěl hrát hru, že jejich otec ani bratr neexistovalo. Že neexistoval Draco Malfoy a Scorpius Malfoy. Že se Scorpius a Albus Severus milovali. Že zemřeli.
Vlastně se tak nějak rozpadla většina rodiny. Charlie Weasley, který si v životě nenašel manželku, důvod nebyl znám, už do Anglie na rodinné setkání nejezdil, přestal odpovídat na sovy. Percy Weasley se oženil a odstěhoval se kamsi do Asie. Nikdy neměl rád přetvářku a jeho žena také ne. Manželé Bill a Fleur Weasleyovi , Teddy a Victorie Lupinovi, Molly a Artur Weasleyovi, Ron a Hermiona Weasleyovi a George s Angelinou Weasleyovi se spolu s dětmi stýkali pravidelně. Občas se stavila Ginny s novou rodinou na návštěvu, ale čase přišly výmluvy, proč se nemohou sejít.
"To je vše, můžete jít." Zakončila McGonagalová svůj monolog. Spousta profesorů se mezi sebou dala do řeči, jiní se doptávali ředitelky na věci ohledně svého předmětu. Jen Iris se automaticky zvedla a odcházela do sklepení. Nevšimla si, že ji někdo následuje.
"Slečno Solomonová?" ozval se hlas Jamese Siriuse, když za ní vešel do jejího kabinetu. Až v tu chvíli trhla hlavou.
"Ano?"
"Víte, chtěl jsem s vámi mluvit."
"Tak mluvte," prohlásila tichým hlasem Iris. V tu chvíli se jí na rameno snesl krkavec. Bezděky jej podrbala na hlavě.
"Máte mazlíčka?" pousmál se James Sirius. "Jak se jmenuje?"
"Přišel jste se bavit o zvířatech?"
"Ne, chtěl jsem vám říct, že ..." ustrnul v řeči, protože jej přerušilo ťukání. Iris si povzdechla, vstala a otevřela okno. Dovnitř vletěli dva Krkavci. Jeden se okamžitě vydal s Jamesovi Siriusovi.
"Ahoj," prohlásil James, "dlouho jsme se neviděli, nevěděl jsem, že lítáš do Bradavic."
"Ty ho znáš?"
"Jasně znám oba. Létali za mnou docela často. Poznám je, protože tenhle má na krku jizvu. Vymotal jsem ho z drátu, co byl pohozený na zemi, zatímco támhle ten řval jak smyslů zbavený a lítal kolem něj. Vypadá to, že se od sebe nehnou. Ale toho, co máte na rameni, neznám. Je větší než ti dva. A taky klidnější."
"Tak jako se ti dva nehnou od sebe, tak se tenhle nehne ode mě. Ti dva za mnou často lítají, ale tenhle se nevzdaluje."
"Aha."
Nastalo ticho. Zvláštní, rozpačité a napjaté ticho. Iris si mezitím začala rovnat učebnice a papíry na stole a v poličkách. James Sirius stále stál a koukal na ni. Nevnímala jeho pohled. Mechanicky vykonávala práci, oči sklopené k materiálům.
"AU!" zařval James Sirius, když jej krkavec na jeho rameni klovnul do ucha.
"Říkal jste něco?" zvedla Iris hlavu. Jejich pohled se střetl.
"Ne, jen jsem tak přemýšlel. Jak moc nevhodné by bylo pozvat svou bývalou profesorku a mou platonickou lásku ze školy, které mě dosud nepřešla, na máslový ležák ke Třem košťatům."
Iris opět sklopila pohled k materiálům a pokračovala v práci.
"Velice nevhodné, vzhledem k tomu že je té profesorce o 12 let víc, než vám."
"Ale pořád je to o dva roky menší rozdíl, než mezi vámi a Dracem Malfoyem."
"Nevím, jaké se k vám donesly informace, ale u Malfoyových jsem bydlela jako vychovatelka Scorpiuse."
"A proto vás uvedl v závěti."
"Mezi námi nic nebylo. A navíc, když je muž o 14 let starší než žena, není to tak zavrženíhodné, jako když se starší žena."
"Proč vám to tak přijde? I vztah mého bratra a vašeho nevlastního syna nebyl zrovna podle měřítek společnosti, ale byli, alespoň doufám, nějakou dobu šťastní. A co se týče toho, co bylo a nebylo mezi vámi a Dracem. Co jsem slyšel od bratra, tak něco mezi vámi bylo, jen to nevyplulo na povrch, a pak už bylo pozdě. "
"Bude lepší, když odejdete."
"To asi ano, ale kdybyste si to rozmyslela, víte, kde mě najdete. A garantuji vám, že tohle není mé poslední pozvání. Já se nevzdávám tak snadno," dořekl James Sirius a vydal se ke dveřím. Krkavec sletěl z jeho ramene a přisedl si ke svému druhovi. Jakmile se dveře zaklaply, všichni tři krkavci vrhli upřený pohled na Iris.
"Co je? Přestaňte s tím," pronesla Iris a dál pokračovala ve své práci. Když tu ji Krkavec na jejím rameni klovl.
"AU! Nech toho," setřásla jej z ramene a snažila se ho ignorovat. Krkavci to ovšem nevzdali. Začali jí dělat bordel na stole, lítat jí kolem hlavy a klovat do rukou.
"FAJN! TAK DOST!" rozkřikla se. Krkavci si sedli před ni a koukali na ni korálkovýma očima. Iris rozrazila dveře svého kabinetu s úmyslem navztekaně nakráčet za Potterem, když se s ním srazila hned za nimi.
"Páni! To je první emoce, co jsem u vás viděl. Sice je to vztek, ale to je jedno. Takže jste si to rozmyslela?"
"Dobře, jeden máslový ležák a pak mi dáte do konce života pokoj."
"To nemohu slíbit."
Tři krkavci vylétli oknem ven a ještě nějakou dobu pozorovali vzdalující se dvojici, která mířila do Prasinek, než máchli křídly a rozplynuli se ve světle vycházejícího měsíce. Jen pár černých pírek se vznášelo ve větru, jako důkaz, že zde někdy byli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama