Jestli tě má ráda, vrátí se

29. ledna 2017 v 22:16 | Kitsune |  Povídky-jednorázovky
Nazdar. Kitsune napadla taková krátká slátanina. Tak snad to není naprostý brak. Je to nco jiného, než mé dosavadní povídky. Nechte mi komentář, zda líbí či nelíbí.
OF Kitsune
Stalo se to pár let zpátky na hodině jazyka českého. Naše učitelka, velká fanynka červené knihovny, nám jako vždy vyprávěla o nově objeveném braku, který zrovna objevila. Často, vlastně vždy, nám z nich dokonce předčítala, a když neměla nic nového, vracela se k těm starým. Všechny měly stejný příběh, měnily se jen postavy a trošku okolnosti, ale konec jsme znali již na začátku. A nejhorší na tom bylo její rozplývání se nad mužskými hrdiny. Nejraději měla pana Darcyho z Pýchy a Předsudku. Chcete-li znát můj názor, myslím, že jí naprosto a bez pochyb šplouchalo na maják, protože byla stále sama. Kdo ví, co za to mohlo, ale pokud v davu mužů hledala kopii pana Darcyho, pana Bingleyho či plukovníka Brandona, nedivím se, že je sama.

Byla to další mučivá hodina, kdy přinesla nejnovější román okopírovaný podle těch starých. Všichni postupně odpadali a oddávali se spánku na poněkud tvrdé lavici. Někteří byli dokonce tak vynalézaví, že použili mikinu či svetr jako polštář. Ani naše třídní krásky, které básnili o zpěvákovi, jehož skutečné pohlaví je centrem sporů, či o chlapecké kapele, u níž zase pochybujete o sexuální orientaci, nevydržely vzhůru. Překvapilo mě, když jsem je jednou slyšela komentovat absurditu a naprostou naivitu hlavních ženských postav. Člověk by spíše čekal, že budou nadšeně švitořit o dokonalé neprostupné masce pana Darcyho či o naprosto roztomilé obětavosti a nezměrné lásky pana Binklyho.
"Vidíte to. Když někoho milujete, nezáleží na vzdálenosti, která vás od sebe dělí ani na čase, který strávíte bez toho druhého. Skutečná láska nezná překážek," dokončila svou mluvu sama k sobě naše učitelka.
"Paní učitelko?" ozvalo se jedno z děvčat.
"Ano?"
"Proč se k ní vrátil, když ji předtím opustil? To vůbec nepředpokládal, že si ona může najít někoho jiného?" evidentně dávala větší pozor než ostatní.
"To asi ano, ale věřil v její lásku a to, že si své chyby uvědomil později, neznamená, že pokus o vrácení toho co bylo, je nemožný. Miloval ji, a proto se vrátil a doufal, že ho vezme zpátky."
Najednou jsem ucítila závan větru a spolužáka za mnou jak vykřikl: "Co to děláš, ty debile?"
"Pavle, mluv slušně."
"Ale, paní učitelko, on mi vyhodil propisku z okna!" vztekal se Pavel. Nato mu Ondra soucitně položil ruku na rameno, nahodil vážný obličej a dramaticky prohlásil: "Jestli tě má ráda, vrátí se."

Většina lidí, včetně mě, vybuchla smíchy. Trvalo dlouho, než nás učitelka uklidnila. Ondra to měl spočítané. V žákovské se mu objevila poznámka: Vyhodil spolužákovu tužku okna se slovy: "Jestli tě má ráda, vrátí se." Ondra si ji později okopíroval a vystavil na naší nástěnce, čímž učitelku znovu vytočil a všichni jsme kvůli němu psali diktát. Jedno plus to ale mělo. Už nikdy nám nepředčítala z těch odporných braků a vlastně už se o nich ani slovem nezmínila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama