Tiše

21. srpna 2015 v 20:35 | Kitsune |  Moje kecy, zamyšlení a tak podobně

Play us like pawns and relentlessly confine,
Into living up to gender roles and having absent minds
Don't you think it's funny how they tell us how to live?
Don't you think it's funny how we're all delinquent kids?
Like, hush now, don't say, don't say

Největší hra, které jsou všichni účastníky, je sám život. Jenže kdo hýbe figurkami po hrací desce? Kdo míchá karty? Kdo určuje pravidla? A kdo je porušuje? Skrz všechny ty roky se vlastně doopravdy nic nezměnilo. Stále jsou vidět rozdíly, i když se v průběhu věků priority trochu pozměnily. A i přesto, že si hrajeme na tolerantní společnost, máme potřebu škatulkovat, a kdo nejde s davem, je považován za delikventa. Proč? Vždyť rozdílnost je tak nádherná… pššt ! Dávej si pozor na pusu, nebo na to přijdou a nastane trest.

Hush boy, oh hush boy, don't say a word
Throw on a jersey and no one gets hurt
Hush girl, oh hush girl, just bat your eyes
Play our little game, play our little game

Vymakaná těla plná svalů ze steroidů, hodiny strávené v posilovně a pro co vlastně? Pro vzhled dokonalého muže. Ve stáří pak bolestivé následky. Proč by měl muž malovat? Hrát na klavír? Navrhovat oblečení, nebo dokonce číst hodnotnou literaturu? Vždyť je to tak nelogické, tak hloupé.
Úzký pas, pevný zadek, velká prsa a šminky. Vlasy zničené peroxidem. A pro co? Pro dokonalý výjev dokonalé ženy. Proč taky ne? Jedna plastika, dvě, tři. To přece vůbec nic není. Proč by měla žena číst? Proč by měla umět vařit? Vždyť stačí, že umí ukázat vnady a zbytek už je všem fuk.

Bounded all thoughts and corrected common sense
You're raising suicidals with your predetermined titles
Like "a mess, distressed, I am unimpressed, you're excess
A dress is all you'll ever be."
Gender roles impose control and deceive progressive time
Welcome to the land of the broken mind

Idoly? K čemu je idol jako Kryl, Langerová nebo Nohavica. Proč poslouchat třeba Duška? Vždyť přece máme Miley Cyrus, Justina Biebra, Nicki Minaj, One Direction. Ideály dokonalosti, které nás vedou ke správnému životu. Proč bychom vlastně měli nosit obyčejné přívěsky na kůži, když můžeme být ověšeni zlatými řetězy? Proč si ze srandy nepodřezat žíly? V televizi se tomu klukovi nic nestalo. Když skočím z mostu, tak mě zachrání překrásný princ.
Řeknu vám jedno, chtěla bych někdy usnout a probudit se do úplně nového světa. Světa plného různorodosti, kde nehrozí války, nekrade se, neznásilňuje a nelže. Chtěla bych svět, kde mohou lidé volně dýchat. Mohou snít, o čem chtějí. Ale to asi není možné, protože lidé už zapomněli doopravdy snít.

We feign opulence just to get by
Put on a false confidence just to feel alive
They can't hurt me anymore
There's nothing left to break of me
Nothing left to take from me
'Cause, baby, it's easy to fake a smile
When you've been doing it for a while
Baby, it's easy to fake a smile
When you've been doing it for a while

Proč si musíme stále na něco hrát, abychom se nemuseli bát? Proč se spousta lidí bojí probudit? Už jsme zapomněli spoustu existujících emocí a zařadili se tam, kde nás chtěl. Ten kdo tuhle hru rozehrál, ten kdo posouvá figurky na šachovnici. Uvěřili jsme obrazu přešťastné rodinky, který na nás číhá v každé reklamě, filmu, plakátu. Pak máme pocit, že jsme v naší rodině neštastní a vidíme týrání i v obyčejné radě do života. V každém okřiknutí, že jsme něco udělali špatně, slyšíme, že nás rodiče nemilují a že my nemilujeme je. Hledáme nespravedlnost tam, kde není a pak se stylizujeme do obrazu chudáčka. A čím to vlastně začalo? Tím, že jsme tak ovlivnitelní. Oni jsou jediná šťastná rodina na světě a mě mí rodiče vlastně týrají. Kam se na mě hrabou děti mlácené do bezvědomí a zavírané ve sklepech?
Nikdo z nás neví, co je vlastně zač. nikdo nad tím doopravdy nepřemýšlí. Nikdo z nás nezná svou podstatu a své sny. Vše je pouze iluze, kterou si vtloukáme do hlavy. Chceš být psychologem? Tak proč nepoznáš smutek v uslzených očích? Chceš být fotbalistou? Tak proč neumíš kopnout do míče, ale jen se válíš po zemi? Každý to přece tak dělá. Tak proč nehrát tu hru s ostatními?

Hush boy, oh hush boy, don't say a word
Throw on a jersey and no one gets hurt
Hush girl, oh hush girl, just bat your eyes
Play our little game, play our little game

Tiše, tiše. Ať tě někdo neslyší. Utlum hlas svého svědomí i tlukot svého srdce a raději hrej s ostatními, jinak budeš rozdílný. Vybočíš. Různorodost? To je přece hloupost, kdo by vyměnil tu nádhernou šedou za duhu? Za barvy? Myslíš, že jsi jiný než my? To je jen tvůj blud. Jsi stejný, tak proč nehraješ s námi?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mikameeso Mikameeso | 21. srpna 2015 v 22:05 | Reagovat

Pobavení. :DD

2 Odd Lady Odd Lady | Web | 26. srpna 2015 v 11:52 | Reagovat

Přesně tak, nemůžu víc než souhlasit.

3 Kerionai Kerionai | Web | 30. srpna 2015 v 11:53 | Reagovat

Nyah.. ._. mrzí mě, že to komentuji, tak pozdě.. ._.

Ale tahle povídka je tak neskutečně výstižná a pravdivá. Opravdu se nedá víc než souhlasit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama