Zrcadlo

24. ledna 2014 v 18:44 | Kitsune |  Povídky-jednorázovky

Již po několikáté sedím před záhadným zrcadlem, jež jsem si s sebou přinesla do nového domova. Skrývá v sobě jisté kouzlo. Za tímto zrcadlem je svět, který se od našeho v mnohém liší. Svět, ve kterém bych mohla být konečně šťastná. Rodiče jsem nikdy nepoznala. Od mala putuju z jedné pěstounské rodiny do druhé a z druhé do třetí. Je to nekonečný začarovaný kruh. Jediné, co zůstává stejné, je nástěnné zrcadlo, jež se mnou putuje stále. Odraz v něm se mnou mluví. Je mi nejlepším přítelem i rodinou. Nemyslete si, že jsem blázen. I dnes večer spolu probíráme spoustu věcí…
"Kéž bych mohla být tam, na druhé straně. S tebou," vyřknu nahlas to, co mi leží v hlavě už nějaký ten pátek. "To není možné. A ty to moc dobře víš," usmíval se na mne můj vlastní odraz. " Já vím, ale přece. To opravdu neexistuje žádná možnost?" "Tvůj svět by ti chyběl." "Nechyběl. Tento svět mi přináší jen smutek a bolest. Tvůj svět přináší radost a útěchu." "To možná ano, ale ty patříš do svého světa a já zase do svého. Kdo ví, co by se stalo, kdybys přišla sem." "Takže ta možnost, že bych tam mohla tu je?" rozzářili se mi oči štěstím. "A-ano. Je tu jedna možnost, ale nebude to snadné," zřetelně jsem viděla zděšení v jejích očích. "Co? Udělám cokoliv," naléhala jsem dál. "Musíš projít zrcadlem. Bude to hodně bolet. Umřeš a tvá duše se přenese sem. Možná." "Jak to mám udělat?" "Rozbij zrcadlo."
Z pokoje se ozýval zvuk praskajícího skla. Vychovatelka vyběhla schody a trhnutím otevřela dveře dokořán. Domovem se rozlehl vysoký ženský jekot, načež se k pokoji sběhl hlouček lidí. Na zemi leželo tělo dívky ve střepech zrcadla a kaluži krve. Už jí nebylo pomoci.
Na druhé straně, tam v zemi za zrcadlem leží na zemi mrtvá dívka. Na tváři má ještě nezaschlé slzy a ozvěnou se pomalu nese poslední slovo, které vyřkla před smrtí. "Svoboda".
Naše odrazy, jsou jako naši otroci. Kdykoliv přijdeme k zrcadlu, oni tam jsou. Když si zamaneme, musí přiběhnout a dělat nám společnost. Touha po svobodě je silnější než touha žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama